0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Olivovník európsky - Olea Europaea Leccino na kmienku

Podľa značky: Ostatné

Krajina pôvodu: Ostatné

Formát: bez kvetináča: výška kmienku 90 - 110 cm, korunka 50 - 70 cm

Dostupnosť: Skladom

29,00 €

Detaily

Olea Europaea ´Leccino´ - Olivovník na kmienku ´Leccino´ je veľmi produktívna a energická odroda olivovníka európskeho. ´Leccino´ je vhodným kandidátom na pestovanie tu v našom pásme.

Potenciálny plodný strom, ktorý je schopný produkovať aj olivy je zároveň aj okrasným stromom. Ktorý môže zveľaďovať aj vašu záhradu. V dobre drenážovanej pôde ‘Leccino’ stojí za vyskúšanie, najmä ak je pestovaná v spoločnosti jednej alebo viacerých ďalších odrôd olív.

Olivovníky sa dnes už mnoho rokov pestujú ako okrasné dreviny a je ľahké spozorovať ich rozkvet aj v záhradách tu na Slovensku. Olea europaea ‘Leccino’ je pravdepodobne najrozšírenejšou odrodou olív, ktorú je možné ľahko tvarovať a preto je veľmi obľúbená medzi okrasnými drevinami.

Olea europaea ‘Leccino’ je však aj jedným z najlepších odrôd rodiacich vysoko kvalitné čierne olivy s dvojakým použitím, na prémiový olivový olej a chutné olivy.

Ak by ste si chceli olivy vyskúšať z vlastného stromu, budete potrebovať opeľovače, pretože ‘Leccino’ nie je samo opelivé.

Ďalšie informácie

EAN Nie